Abazalık Nedir ?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Abazalık Nedir ?

Mesaj  Admin Bir Paz Mayıs 25, 2008 2:08 pm

"Aslında Abaza Kuzey Kafkasya'da yaşayan bir millettir. Gerçek isimleri Abhazya'dır. Abazanın günümüz manasınca kullanılmasının sebebi ise aslında bu millete dayanır. Şöyle ki tarihte bu milletin bütün kadınları katledilmiştir. Bütün Abhazya kadınları öldürülmüştür... Geriye sadece erkek Abhazyalar kalmıştır... Bu yüzden günümüzde kadınsız kalan ya da kadın düşkünü birine Abaza denir."

Kimler Abazalık Kategorisine Girer?

Günümüzde Abazalığın birçok çeşidi çıkmıştır. Bunları ayırt etmek sanılandan kolaydır. Şimdi Abazaları 2 kategoride inceleyeceğiz.
1)Sanal mekan Abazaları
2)Reel mekan Abazaları

1)Sanal Mekan Abazaları
Günümüzde en çok rastladığımız Abaza türleridir. Bulundukları mekanlar internet cafeler ve buna bağlı olarak chat serverleridir. İnternet cafe Abazaları genellikle chat yapıp adult sitelere giren kısımdır. Bu gibi tipleri genellikle Messenger'da ya da Mirc dediğimiz chat server'larında görebiliriz. Şimdi Messenger Abazalarını inceleyelim:
a)Yabancı Kızlarla Chat Yapmaya Çalışan Grup:
Kesinlikle ve kesinlikle İngilizcenin İ'sini bilmezler. Tek bildikleri "hello, I am Mahmut,What is this,this is a book, She is a teacher" bunun dışında en çok kullandıkları kelime sex'tir. Zaten muhabbet şöyle gerçekleşir:

A : Abaza
Y : Yabancı Kız

A: Helloooooooo
Y: Hi dear
A: How are you ne war you zuahahahzah
Y: What?
A: Sex Sex hauahauah
Y: Are you crazy?
A: Yes i am teacher...

En fazla sohbet 1,5 bilemedin 2dk sürer.

b )Türk Kızlarla Chat Yapan Grup:Tek amaçları vardır "kız tavlamak". Kafalarından bir Messenger adresi atar ya da arama motorlarından bulurlar. Ve kız daveti kabul eder. Ama işin bilincinde değildir. Çünkü kabul ettiği anda Abaza kardeşimiz kızın mail adresini cafede bulunan herkese yüksek sesle söylemiştir. Ulan duyduk duymadık demeyin bir kız düşürdüm listeme ekledim adresi de şu şu şu. Ve cafede bulunan diğer arkadaşlar büyük bir gayretle kızın adresini listeye ekleme yarışına girerler. Ama kız bu kadar kişinin eklemesine dayanamaz ve çıkar. Ve tartışma orada alevlenir. Ulan size adresi verdim kızı kaçırdınız Allah cezanızı versin. Diğerleri de, biz ne yaptık olum kıza benimle çıkar mısın dedim kız kapadı gitti şimdi suç bende mi yani?
c) Avatarından Kıza Aşık Olan Grup:Asıl anlamı gerçek hayatta ilk görüşte aşka inanmaktır. Ama bu sanal ortamda avatarı görüp aşık olmak diye değişmiştir. Abazamız bir kız adresi bulur ve kız da bunu kabul eder ve konuşma şöyle gerçekleşir:

E : Erkek
K : Kız

E: Selam
K: Selam
E: Nasılsınız?
K: İyi siz nasılsınız?
E: İyi iyi bende iyiyim
K: Yaş kaç?
E: 21 sizin?
K: 19
E: Aa benden küçüksünüz
K: Ya evet öyle olmuş
E: Avatarınız çok güzelmiş (Avatarda çiçek böcek vardır)
K: Teşekkürler
E: Ben size aşık oldum galiba size aşkım ya da canım diyebilir miyim?
K: (Çevrimdışı)

d) Kişi Listesini Abazalık Derecesinde Gruplandıranlar:
Örnek:
Biraz Güzel Kızlar (0/120)
Güzel Kızlar (0/50)
İdare Eder Kızlar (0/100)
Süper Kızlar(0/45)
Manken Kızlar(0/20)
Görüldüğü gibi gerçektede böyledir hiçbir gruptaki hiçbir kız çevrimiçi değildir.

e) Msn Nick'lerine Olmadık Şeyler Yazanlar
Örnek:
1 ) Ay Işığında MSN > bu nickin başında ve sonunda güller felan vardır.
2 ) Gel Öpeyim Seni
3 ) Hüp Diye İçine Çek Beni
4 ) Yalnız Prens , Beyaz Yatlı Prens , Zengin Prens vb.
5 ) Yalnızım Şimdilerde , Gel Yarim Ol ,Kurtar Beni Bu Yalnızlıktan vb. arabesk ifadeler kullananlar
6 ) Kalbi Kırık Çocuk , Yarım Kalpli Çocuk vb.
7 ) Cool Çocuk , Karizma Çocuk vs.

Daha da uzatılabilir aslında...

İnternet cafede olan olaylar sadece bunlarla sınırlı değil tabi ki. Bilgisayar başında olmayan diğer Abaza üyeleri kendi aralarında tartışırlar. Ama söylediklerine sadece kendileri inanır belki kendileri bile inanmaz.
Örnek;
"Ya geçende msn'de bir kızla konuşuyoruz baba varya kız mükemmel ya kamera felan da açtı bana üf süper manken gibiydi yahu." Diğer dinleyenler de inanmazlar ama kafa sallarlar ya da valla "hayırlı olsun
baba iyisin yani" diye anlatan arkadaşa arka çıkarlar.
Bir diğer grup kendi arasında sen neden benim konuştuğum kızın msn'ini aldın oğlum? valla almadım tartışma içerisindedir. Kazanan taraf hiç kimsedir.

İnternet Abazalarını yaz yaz bitmez şimdi diğer reel mekan abazalarına geçelim...

2)Reel Mekan AbazalarıBu cins Abazaları hayatınızın her anında her yerde her saniye görmek mümkündür. Daha çok işsiz güçsüz takımının yaptığı faaliyetlerdir ve biz bu faaliyetlere Abazalık faaliyetleri diyoruz. Hemen bir örnek ile pekiştirelim;

Hanım hanımcık bir kızımız gayet kalabalık bir caddede sokakta yürüyor. Dükkan önünde bekleyen 3 Abaza kendi aralarında muhabbet halindeler. Muhabbetin konusu belli "kızlar". Bir Abaza kardeşimiz bu hanım hanımcık kızımızın geldiğini görüyor ve diğer Abazalık üyesine mensup iki arkadaşına kaş göz işaretleri yapıyor ve bu üç arkadaş hazır ola geçip kıza söyleyecekleri cümlelerin provasını yapıyor. Derken kız bu üç Abaza kardeşimizin önünden geçerken arkadaşlarımız başlıyorlar kendi
aralarında yüksek sesle muhabbet etmeye.
Ya bizim üniversitede bir kızlar var üff bu kadar mı şeker bu kadar mı tatlı. Diğer arkadaşları "yapma baba be ciddi mi" diye arkadan efekt yapıyorlar. Ama hiçbiri bizim mahalledekiler kadar olamaz valla ben bizim mahalledekiler dışındakilere bakmam. (Ba ba ba üniversiteye gidiyomuşta mahallesindeki kızlar daha güzelmiş). Kız arkasına bile bakmadan yürür uzaklaşır gider...
Reel mekan Abazalarının diğer bir mekanı da mahallede kurulan düğün derneklerdir. Genç kızlarımız eğlenmeye coşmaya kurt dökmeye gitmişlerdir. Fakat bizim o ünlü Abaza kardeşlerimiz aynı düşüncede değildirler. Nişan, kına, düğün herneyse başlar. Her şey yolundadır. Eğlenen eğlenir. Bizim Abaza kardeşlerimiz oturakların arkasında şakalaşmalar ellerine bıçak varsa sallamalar ağır abi ayakları felan. Daha sonra arka kısımda kalan ve düğün nişan sahipleri ile hiçbir akraba bağı bulunmayan Abazalarımız ortaya çıkar ve haydi halay çekelim gardaşlar deyip ortaya hurra çıkarlar. Halay çekmesine çekerler ama gözleri kendilerini izleyen kızlardadır. Halay biter herkes yerlerine döner ve Abazalarımız kendi aralarında "şu kız bana baktı yok oğlum bana baktı hadi lan ordan gözünü benden ayıramadı" gibi laf dalaşına girerler. (Bu yüzden düğün nişan gibi yerler gözlemlerim sonucunda bu kanıya vardım; kesinlikle dünürcü mekanlarıdır. Genellikle herkes oğluna kızına birilerini ayarlamaya gelmiştir.) Bu gibi yerlerden uzak durunuz.
Yani kısa lafın uzunu anlayacağınız. Gerçek hayatta karşılaştığımız Abazalar kızı gördüğü zaman 360 derece kafasını çevirebilen (diğer adı ile döner başlıklı kelle) sürekli karı kız muhabbetleri eden ve laf atan tiplerdir.

Dipnot: Korunma yolu yoktur

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5144
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz