üç fıkra.....

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

üç fıkra.....

Mesaj  Admin Bir Perş. Şub. 07, 2008 2:34 am

Ahirette sorgu sırası bekliyen iki adam birbirleriyle konuşmaya başlar.''Sen nasıl öldün?'' diye sorar birinci adam.''Donarak öldüm'' der diğeri.''Donarak ölmek kötü bir şey olsa gerek.'' der birinci adam..Diğeri:''Şey, başlangıçta çok rahatsız edici .Titremeye başlıyorsun;bütün el ve ayak parmakların ağrımaya başlıyor.Ama sonrası,ölmek için çok sakin bir yol.Vücudun uyuşuyor, adeta boşluğa sürükleniuorsun.Tıpkı uykuya dalmak gibi....Peki, sen nasıl öldün bakalım.?'' ''Kalp krizi geçirdim '' der birinci adam.''Karımın beni aldattığına emindim.Bir gün ansızın beklenmedik bir saate eve döndüm.Yatak odasına koştum.Karımı orada yapayalnız örgü örerken buldum.Sonra bodruma koştum ama kimseyi bulamadım.İknci katta da kimse yoktu.Sonra hızla çatı katına vardığımda kaip krizi beni buldu.Oracığa yığıldım ve öldüm...Aynen böyle..''İkinci adam başını sallar ve:''Allahın salağı,sadece bir an mutfakta durup derin dondurucuya bakmayı akıl edebilseydin şimdi ikimiz de hayatta olacaktık..''der. No
Temel Fadimeye demiş ki:''Fadime, bu akşam eve gel.Evde kimse olmayacak.''Fadime akşam gitmiş, kapyı çalmış çalmış, kimse açmamış... Laughing
Temel bir gün arabasıyla giderken yol kenarında arabasıyla uğraşan bir afet -i devran görmüş.Durup yanına gittiğinde arabanın arızalı olduğunu görüp yardım etmiş ve nihayetinde arabayı çalıştırmış.Kadın teşekkür mahiyetinde kahve içmek üzere evine davet etmiş bizim Temel'i; ama iş kahve ile kalmamış.İçki, sohbet derken birlikte müthiş bir gece geçirmişler.Sabaha karşı eve dönerken ceket kollarına tebeşir tozu sepelemiş bizim uyanık.!Eve gittiğinde hanımı karşılamış kapıda, neredesin sen diye çıkışmış.Temel başlamış anlatmaya:Karıcım, işten çıktım, eve geliyordum.Yol kenarında arızalı bir araba ve yanında sarışı bir afet.Yardım ettim, o da beni kahve içmeye davet etti.Fakat kahveyle kalmadı.Sonrasında içkiyle devam ettik, birlikte olduk...diye anlatırken hanımım hışımla çıkışmış:''Sus, sus...! utanmıyorsun yalan söylemeye..Yine sabaha kadar İdris'le bilardo oynadın kahvede...Kimi kandırıyorsun?...'' demiş. Mad

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön