Geceyi burda geçirebilir miyim?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Geceyi burda geçirebilir miyim?

Mesaj  Admin Bir Paz Şub. 15, 2009 12:20 am

Adamın biri arabasıyla yolda gidiyormuş. Derken tam bir manastırın ordan geçerken araba arızalanmış… Adam uğraşmış etmiş ama bakmış ki olmıycak, hava da kararıyor, gidip manastırın kapısını çalmış:

- Afedersiniz; ben burdan geçiyordum ve arabam arızalandı. Gidebiliceğim hiçbir yer de yok. Geceyi burda geçirebilir miyim?

Rahipler memnuniyetle adamı içeri almışlar, ona yemek vermişler hatta arabasını da tamir etmişler. Derken uyku vakti gelmiş, adam tam uykuya dalacağı sırada, koridordan gelen cok tuhaf bir uğultuyla irkilmiş. Birkaç dakika sonra uğultu kesilmiş ve adam uyumuş. Sabah uyanIr uyanmaz rahiplere “ o ses ne sesiydi? ” diye sormuş, rahipler “ne olduğunu sana söyleyemeyiz, çünkü sen bir rahip değilsin…” demişler. Adam biraz bozulmuş ama yine de rahiplere teşekkür etmiş, arabasına atlamış yoluna devam etmiş…

Aradan birkaç yıl geçmiş… Adam yine arabasıyla aynı yoldan geçerken yine arabası tam manastırın orda bozulmuş… Adam yine kapıyı çalmış, rahipler adamı içeri almışlar arabasına bakmışlar ve gece olup da adam yatınca yine koridordan aynı tuhaf ses gelmez mi? “Bunu mutlaka öğrenmeliyim” diye sabahı zor etmiş, sabah rahiplere sorduğunda rahipler yine aynı cevabı vermişler: “Sana söyleyemeyiz, çünkü sen bir rahip değilsin…”

Adam bunun üzerine “pekala” demiş.. “Bakın o sesin ne olduğunu öğrenmek için deli oluyorum…Bana söylemenizin tek yolu benim bi rahip olmamsa, tamam olacağım. Bunun için ne yapmam gerekiyor?” Rahiplerden biri cevap vermiş:

“Bunun için dünyayi baştan sona gezeceksin, yeryüzünün tamamında kaç sim tanesi ve kaç kum tanesi olduğunu bulucaksın. Buraya dönüp bize söyledigin zaman sen de artık bizdensin….”

Adam kafaya koymuş bir kere o uğultunun ne olduğunu öğrenecek. Yola düşmüş, 45 sene boyunca dünyayı gezmiş dolaşmış görevini tamamlamış, ve manastıra geri dönüp kapıyı çalmış. Rahiplerden biri kapıyı açınca adam hemen içeri dalmış:

“Beni hatırladınız değil mi. O sesin ne olduğunu bana söylemeniz için bütün dunyayı dolaştım, bütün sim tanelerini ve kum tanelerini tek tek saydım…
İşte istediğiniz sayılar: Dünyada 145.236.284.232 sim tanesi, 231.281.219.999.129.382 kum tanesi var…”

Rahipler “BRAVO” demişler.. “Artık sen de bizdensin… Gel bakalım şimdi seni o sesin kaynağına götüreceğiz…” ve adamı koridordan geçirip tahta bir kapının önüne getirmişler. Baş rahip “işte ses burdan gelir” demiş. Adam kapıyı açmak istemiş ama kilitliymiş,”anahtarı verir misiniz?”demiş, baş rahip ona anahtarı vermiş… Adam kapıyı acip iceri girmiş,karşisina bu kez taştan bir kapi cikmiş.. o da kilitliymiş, adam onun da anahtarini istemiş, kapiyi açmış, içeri girince bu kez karşısına yakut renkli bir kapı cıkmış.. O da kilitliymiş,
Adam baş rahipten anahtarı almış, içeri girmiş, bu kez de karşısına zümrüt kaplı bir kapı çıkmış, adam onun da anahtarını istemiş içeri girmiş derken adam bu şekilde tam 15 tane değişik kapılardan geçmiş, en sonunda karşısına altın renkli bi kapı çıkmış. Baş rahip adama o kapının anahtarını verirken “işte son kapının anahtarı!” demiş… adam kilidi açmış, içeri girmiş ve en sonunda o tuhaf sesin kaynağı olarak karşısına …………

….. ne çıktığını malesef size söyleyemem, çünkü siz bir rahip değilsiniz ...
Very Happy

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics