Temel Maymun Avında

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Temel Maymun Avında

Mesaj  Admin Bir Cuma Ocak 22, 2010 3:35 pm

Uluslararası üne sahip bir profesör maymun avına çıkmak ister. Gazetelere ilan verir: 'Amazon ormanlarında

maymun avına çıkacağım. Orijinal yöntemlerle diri diri maymun yakalayacak avcılar aranıyor.

Temel bir mektup yazarak başvurur.. Der ki; 'Ben bir tüfek bir köpek ile canlı maymun yakalarım.'

Profesör Temel'in başvurusunu kabul eder. Birlikte Amazon ormanlarına yola çıkarlar. Maymunların bolca olduğu bir

bölgeye gelirler. Profesör bir ağacın üzerindeki maymunu göstererek;

'Mr.Temel, hadi becerini göster, bir tüfek bir köpekle bunu canlı yakala! der.' Temel güçlü kollarıyla ağacı

sallamaya başlar. Maymun yere düşer düşmez köpek üzerine atlar. Maymunu öpüp bir güzel becerir. Maymun

zevkten mayışmış, hareketsiz kalır.

Profesör şaşkınlık içinde maymunu yakalar ve kafese koyar.Ormanın içlerine doğru yürümeye devam ederler. Yine

aynı metotla birkaç maymun daha yakalarlar. Temel ağacı sallar, maymun düşer, köpek öpüp bir güzel becerir.

Profesör pek memnundur. Ama merakini yenemeyerek sorar; 'Mr. Temel, senin ve köpeğinin marifetini gördüm.

Ama tüfek ne işe yarıyor?'

Temel;

'Hele bir bekle,' der. Derken, profesör bir ağacın yüksek dallarında ender rastlanan maymunu görür. 'Bunu

istiyorum.'der.

Temel hemen ağacı sallamaya baslar. Fakat nafile. Maymun yere düşecek gibi değil. Bunun üzerine profesöre

döner; 'Şu tüfeği al, tetikte bekle. Ben ağaca tırmanacağım. Maymunun bulunduğu dalı sallayacağım. Maymun

düşerse mesele yok. Eğer ben düşersem hemen köpeğe ateş et...

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön