Facebook Gurubumuzdan Mesajlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Facebook Gurubumuzdan Mesajlar

Mesaj  Admin Bir Cuma Şub. 05, 2010 7:34 am

BİZLERİN ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARI FARK ETTİĞİMİZ ZAMAN ,HEM ÜLKE, HEMDE İNSANLAR OLARAK, BİZ HEPİMİZ ÇOK FARKLI YERLERDE OLACAĞIZ...

BAKIN ARKADAŞLAR; BİR ÇOĞUNUZUN YAŞI ÇOK GENÇ OLABİLİR, AMA BENİM YAŞIMA YAKIN OLANLAR ÇOK İYİ BİLİRLER Kİ...
BUNDAN 35, 40, 45 YIL ÖNCE, SOFRALARIMIZ HERKESE AÇIKTI. YANİ HERKES DERKEN GERÇEKTEN HERKESİ İMA EDİYORUM. BUNA BENZER YORUMUM SİTEDE VAR ESKİ SAYFALARDA… AMA GENE DE YAZACAĞIM. ÇÜNKÜ BUGÜN DAHA ÇOK GEREKLİ!
------------
- DEDEM HACDAN GELDİĞİNDE, İLK KUTLAMAYA GELEN BİR ERMENİ AİLE İDİ..
- BİR BAŞKA ERMENİ KOMŞUMUZ, AİLEMİN BÜYÜKLERİNİ HER RAMAZAN AYINDA İFTARA DAVET EDERDİ !!!
- YİNE BAŞKA BİR KOMŞUMUZ ALEVİ İDİ VE BABAANNEMLE OTURUP AKŞAMLARI DİN SOHBETLERİ YAPARLARDI. ÇOK İYİ HATIRLIYORUM Kİ, BABAANNEM O YILLARDA BİLE ONA ALEVİLİK HAKKINDA YANLIŞ BİLİNEN BAZI ŞEYLERİ SORAR VE ONDAN YANITLARINI ALIRDI. ARADA BİR, BABAANNEMİN ÜZÜLEREK “BAK GÖRÜYOR MUSUN BİZ SÜNNİLER BUNU DA YANLIŞ BELLEMİŞİZ SEMİHA” DEDİĞİNİ ÇOK İYİ HATIRLIYORUM. EL ELE BİRLİKTE DUALARINI EDERLERDİ.
- VE KARŞIMIZDA, AHŞAP ESKİ ÜÇ KATLI BİR EV VARDI. ÜÇ KATINDA DA KÜRT KOMŞULAR OTURURLARDI. ÇOCUKLARI KAN KARDEŞİMİZDİ. BİRLİKTE OYNAR, BİRLİKTE AĞLAR, BİRLİKTE SEVİNİRDİK. AKŞAM ÜZERLERİ, BAZAB BENİM ANNEM YA DA BABAANNEM HEPİMİZE SESLENİR, ELLERİMİZE EV YAPIMI POĞAÇALRI TUTUŞTURUR VE AYRICA BİR TABAK TA EVLERİNE GÖTÜRMELERİ İÇİN VERİLİRDİ. BAZAN ONLARIN ANNELERİ ÇAĞIRIR, YİNE ELLERİMİZE OYNARKEN YEMEMİZ İÇİN FARKLI LEZZETLERDE BİR ŞEYLER SUNULURDU. ONLARIN EVŞERİNE GİDEN HER DOLU TABAK, ASLA BOŞ DÖNMEZ VE İÇİNDE YÖRESEL BİR TAT İLE GERİ GELİRDİ. (BİZ NAYILIRDIK ONLARIN DA MUTFAK KÜLTÜRÜNE VE ANNEMLERE SIK SIK “...HADİ YOLLAYIN BİR ŞEYLER DE GELSİN YİNE TABAĞIMIZ DOLU” DERDİK.
BABAM; AKŞAMLARI ESKİ USUL ÇAY BARDAĞINDA RAKISINI YUDUMLARKEN, İÇMEDİĞİ VE ALKOLE KARŞI OLDUĞU HALDE, O MASADA BABAMA SOHBETLERİNDE EŞLİK EDEN VE HATTA TÜRKİYE VE ATATÜRK İLE İLGİLİ POLİTİK KONUŞMALARI BİLE YAPAN DA YİNE DİNİ BÜTÜN VE TÜRK BARYAĞI DİYEBİLEN BİR KÜRT KOMŞUMUZ İDİ.
----------------
SANIYOR MUSUNUZ Kİ O YILLARDA DA POLİTİK BAZI KAYGILAR YOKTU? ELBETTE VARDI! AMA BİR DE ÇOK ÖNEMLİ BİR FARK VARDI Kİ…
SANIRIM İŞİN PÜF NOKTASI DA İŞTE BURADA YATIYORDU! SİYASİLER NE DERSE DESİN, ÖNCE BİZLER ALIYORDUK KARARLARI… KOMŞUM, DERT ORTAĞIM DEDİĞİMİZ İNSANLAR, KARŞILIKLI OLARAK RİYADA BULUNMUYORLARDI BİRBİRLERİNE… ÖNCE İNSAN FAKTÖRÜ VARDI... VE BU KURAL BOZULMUYORDU! TÜRK, KÜRT, ALEVİ, SÜNNİ, BEŞ VAKİT NAMAZINDA OLANI İLE AYYAŞ SARHOŞ OLAN BİRİ, BAŞI AÇIĞI İLE FRAPAN VE BOL MAKYAJLI BİR BAYAN KOMŞU….???
HEP BİRLİKTE OTURULUP KALKILIYOR VE AĞIZLARDAN ASLA BİRBİRLERİNİ KIRACAK BİR ŞEY ÇIKMIYORDU...
---------------
ŞİMDİ ???
NE OLDU BİZLERE DOSTLAR? ARAMIZA BU DÜŞMANLIĞI KİMLER SOKTU? ÜLKE O GÜNLERDE, TÜRK’ Ü, KÜRT’ Ü, DİNDARI VE ATEİSTİ İLE BİRLİKTE HEPİMİZİNDİ DE !!! BU GÜN MÜ AKILLARA TÜRK BAYRAĞININ YANINDA BİR İKİNCİ BAYRAK İSTEME KAYGISI DÜŞTÜ ??? ŞİMDİ Mİ BAŞKA BAYRAK DENDİ, ŞİMDİ Mİ ÖRTÜLÜYÜ ÖRTÜSÜZ, ÖRTÜSÜZÜ ÖRTÜLÜ RAHATSIZ ETMEYE BAŞLADI ??
HAYIR… HAYIR !!!!!!!
BİR KERE O ZAMANLARDA, ÖRTÜNEN GERÇEKTEN İNANCI İÇİN YAPARDI.
BURADA ŞİMDİ YİNE VE YENİDEN KONUYU UZATMAYALIM. SÖYLEMEYE ÇALIŞTIĞIM, BAŞ ÖRTÜSÜNÜN ALTINA SİYASET GİZLEMEZLERDİ…
GÜNÜMÜZDE DE ZATEN BUNU SAF VE TERTEMİZ DUYGULARI İLE YAPANLARA KİMSE ÇIKIP BİR ŞEY DEMİYOR Kİ ! HATTA BEN BİR YAZIMDA DEMİŞİM Kİ; İNANCINI YÜREĞİNDE TAŞIYARAK UYGULAYAN HER BİREY AYAKLARINI YIKASIN VE BEN SUYUNU İÇEYİM.. YETER Kİ BUNA SİYASETİ KARIŞTIRMASIN!!!
VAR MI BUNUN DAHA ŞEFFAF BİR AÇIKLAMASI? OLANLARI VE OLMAK ÜZERE OLANLARI DA GÖRÜN ARTIK !!!
BİZLERE, HEPİMİZE ÖYLE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR Kİ!
SANKİ ŞU ANDA SİTEMİZDE YİNE BİR MOZAİK TOPLULUK DEĞİL MİYİZ? YOK MU ARAMZDA KÜRT DOSTLARIMIZ? YOK MU SÜNNİ YA DA ALEVİ KARDEŞLERİMİZ? DİNİ BÜTÜN YA DA İNANCI GEREĞİ BEN ATEİSTİM DİYENİMİZ? YARADANA İNANAN AMA BAŞI AÇIK OLMAYI TERCİH EDENİMİZ? NEDEN SUSUYORUZ????
HADİ, MADEM Kİ BİR EL ELE VERME KAMPANYASI BAŞLATTIK…
KÜKSELSİN ÇIĞLIKLARIMIZ !
ARKADAŞLARIMIZ, DOSTLARIMIZ SİTEYE YAZMAYAN OKUYUCU GRUPTAKİ ARKADAŞLARIMIZ BİLE DESTEK VERSİNLER!
VERSİNLER Kİ !!! BU SAYFAYI OKUYUP UTANACAK KİŞİLER… BİZ NE DEMEYE YIRTIYORUZ Kİ KENDİMİZİ?
VATANDAŞ BİLİNÇLİ, VATANDAŞ NE İSTEDİĞİNİ BİLİYOR… DESİNLER;BU ÜLKE BENİM, SENİN VEYA SADECE BİR DİĞERİNİN DEĞİL.
HEPİMİZİN !
BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ !
TEK BAYRAK… TEK VATAN… TEK YÜREK !!!!!
---------------
SAKIN ALTI ÜSTÜ BİR SİTE BURASI DEMEYİN !!
BU SAYFALAR BİNLERCESİNE ULAŞIYOR !!
ELİMİZDE, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DUYURABİLMEK İÇİN GÜZEL BİR FIRSAT VAR İSE… VE BİZLER BUNU YAPICI ANLAMDA KULLANMAK İSTİYORSAK… SİTE DE BUNA KARŞI GELMEYECEKTİR…

ÜSTELİK BU KEZ BEN YAZIMIN ALTINA SADECE SEMRA KILINÇ YAZMAYACAĞIM… ÇÜNKÜ YÜREĞİMİN SESİ BANA DİYOR Kİ;
- “BU YAZI HERKESİN GÖNLÜNDEKİ YAZI… HEPİMİZ İMZAMIZI ATIYORUZ ALTINA…”
TEKRARLIYORUM DOSTLAR !
AYNEN MEVLANA HAZRETLERİNİN DEDİĞİ GİBİ…
- “GEL, GEL, HER KİM OLURSAN OL. İSTER HIRİSTİYAN, İSTER PUTPEREST OL YİNE GEL. BU DERGAH UMUTSUZLUK DERGAHI DEĞİL, YEMİNİNİ BİN KERE BOZSAN DA YİNE GEL.”
NEDEN ?? NEDEN??

BUNU BU GÜNÜMÜZE UYARLAMAYALIM MI ?
EVET GELİN, HER NE OLURSANIZ OLUN…
KİM OLURSANIZ OLUN…
İSTER TÜRK İSTER KÜRT…
SÜNNİ YA DA ALEVİ. DİNDARIMIZ YADA DİNSİZİM DİYENİMİZ…
BAŞI AÇIĞIMIZ YA DA KAPALIMIZ.
GELİN DOSTLAR…ZAMAN O ZAMAN..
BİRİLERİNİ BİZLER BU SAYFALARDA ELELE VEREREK BİLE UTANDIRABİLİRİZ.
BU ÜLKE DÜN BİZİMDİ, BU GÜN DE BİZİM..
TEK BAYRAK VE TEK YÜREK… HEPİMİZİN !!!

TÜM SİTENİN AKLI BAŞINDA ÜYELERİ ADINA...
SEMRA KILINÇ
Hümanizmi benimsemiş bir insan olarak benimde özlemim bu...çok teşekkürler...
Nazife Gulben
DUYARLILIĞINIZ İÇİN BEN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM NAZİFE HANIMCIM. SAĞOLUN, RAHATSIZ OLMADAN OKUYUP YORUM EKLEDİĞİNİZ İÇİN..
Mürsel Dilaver
SEMRA HANIMCIM, SİZDEN İZİN ALMADAN BÖYLE BİR PAYLAŞIMDA BULUNDUM BİLİYORUM KABAHATLİYİM.. AMA NE DERSENİZ DİYİN BU KADAR GÜZEL BİR YAZI (HER NE KADAR YILLAR ÖNCE YAZMIŞ OLSANIZ DA, TAZELİĞİ İLK GÜNKÜ KADAR YERİNDE OLAN BİR KONU BENCE!) ARŞİVİMDE KALMASININ KENDİMDEN BAŞKASINA FAYDASI OLMAYACAĞI DÜŞÜNCESİYLE DOSTLARIMLA PAYLAŞTIM.. İZİN ALMADIM ÇÜNKÜ YA İZİN VERMESEYDİNİZ BU GÜZELLİKTEN HERKES MAHRUM KALIRDI BENCE. PAYLAŞTIM VALLA, CEZAM NEYSE RAZIYIM!!
SAYGI VE SEVGİLERİMLE
Mürsel Dilaver
Semra hanıma bu güzel yazısı için teşekkür ediyorum. Tabiki o zamanda insanlarımız aynıydı ama siyasetçilerimiz o zaman belkide bu kadar ayırımcı vede oy düşkünü değillerdi. Şimdiki siyasettçilerimize bakıyorumda türk, kürt, aleci, sünni, ermeni, sağcı, solcu, vs.. ayırım yapıyor. Bizler vatandaş olarak yine aynıyız değişmedik, değişen siyasetçilerimiz düzelmeyede niyetleri yok sanırım.

Ziya Hatip

Ne acıdır ki bu TÜRBAN meselesi içinden çıkılmaz bir paradoks haline geldi. Bunun dünyada siyasal islamın simgesi olduğunu sanırım bilmeyen kalmadı. Bence sorulması gereken şu olmalı: Siyasal islam nedir? Buna karşı mı çıklımalı, yanında mı yer almalı? Görünen o ki; emperyalist dünyaya DUR diyebilecek başka bir güç henüz yok. Emperyalizmin ülkemize yaptıklarını ve yapmaya niyetlendiklerini herhalde yazmama gerek yok. 48 den bu yana tüm hıyanetin SÜPERNATO kaynaklı olduğu ortaya çıkmış durumda.
İçteki örtünme meselesine gelince, keşke hanım kızlarımız neyi niye yaptıklarının bilincinde olabilseler. MUSTAFA KEMAL EMPERYALİZME KAFA TUTMUŞTU. SİYASAL İSLAM DA BUGÜN AYNINI YAPIYOR.
Çok ince düşünülüp ondan sonra yorumlanması gereken bir durum.

Eray Önelçin

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön