''NASILSINIZ EMİNANIMCIM, İYİ MİSİNİZ?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

''NASILSINIZ EMİNANIMCIM, İYİ MİSİNİZ?

Mesaj  Admin Bir Perş. Kas. 25, 2010 3:50 am

Emin ÇÖLAŞAN
Sözcü Gazetesi

İyi olmanızı Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim. Bizi soracak olursanız hamdolsun iyiyiz, vaziyeti idare ediyoruz.
Eminanımcım, bu mektubumla sizi rahatsız ettiğim için öncelikle çok özür dilerim.
Bizim gibi sıradan vatandaşlar tarafından yazılan mektupları sizin gibi yüce kişiliklerin okuması biraz zordur.
Bakarsınız, bilmeden zat-ı alinizin, yüce kişiliğinizin hoşuna gitmeyecek şeylerde yazmış olabiliriz.
Ama sizin büyüklüğünüz bizim affedilmemiz için yeterlidir saygıdeğer bayan..!
Sayın Eminanım, bildiğiniz gibi yarın gece bay Abdullah Gül Çankaya Köşkü'nde Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu verecek.
Ben yalak, el etek öpen gazeteci olmadığım için davetli mavetli değilim. Zaten olsaydım şaşırırdım. Ama siz davetlisiniz! Hem de eş durumundan!
Şimdi sizden bu ülkenin naçiz bir vadandaşı olarak birkaç istirhamım olacak.
Lütfen o resepsiyona katılınız.
Biliyorsunuz, yarın gece özel bir gece olacak. Mustafa Kemal Atatürk'ün makamında, sıkmabaş, türban gösterisi yapılacak.
Hayrunisanım orada evsahibi olarak bulunacak. Eğer katılrısanız siz önünden geçip onun Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayacaksınız.
Önünde belki hafifçe bir eğilip reverans yapacaksınız, hem kocasına hem de kendisine ''Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun efendim, bize bu bayramı yaşatan AKP'mize teşekkürler olsun'' diyeceksiniz.
Şimdi efendim, benim gibi milyonlarca insanımızı fevkalade rahatsız eden bir husus var.
Sizi çekemeyenler, siz ve Bayan Hayrunisa hakkında çeşitli dedikodular üretiyor.
Allah onların cezasını versin, amin.
Ama elin ağzı torba değil ki büzesiniz!
Bu dedikoducular diyorlar ki ''Eminanım'la Hayrunisanım yıllardır küs. Bu yüzden Emine o gece Çankaya'ya çıkıp Hayrunisa'nın önünden geçmeyecek, onun bayramını falan kutlamayacak''
Yine dedikoduculara göre, saygıdeğer eşinize ''ben o gece yokum, kusura bakma. Ben o kadının önünden geçmem'' demişsiniz.
Bu durumda sayın kocanız Bay Recep Tayyip, başıbağlı kızınız Sümeyye ile gitmeye karar vermiş.
İyi de, o gece siz ne yapacaksınız? Evde televizyon dizisi mi izleyeceksiniz?
Aman efendim, siz oraya gidin! Siz modern ve çağdaş Türk Kadınını temsil etmiyor musunuz?
Gerçi başlarınız cümbür cemaaat bağlı ama olsun varsın.
Geçenlerde bir gazetede okudum.
Abinizle bir söyleşi vardı ve diyordu ki ''Emine'ye kafasını örtmesi için ben baskı yapmadım da, öteki abisi yaptı!''
Yani benim anladığım sizi zorla kapatmışlar. Ohh, iyi de etmişler. Bu devirde başı açık olmak hem zor, hem de tehlikeli.
Neyse Eminanım, benim sizden istirhamım yarın gece Çankaya'da mutlaka bulunun ve gerekirse Bayan Hayrunisa'nın önünden geçip Bayram kutlaması yapın.
Ne de olsa, laik Cumhuriyetin bayramını kutlamakta sizlere kaldı!
Eğer Çankaya'da boy gösterirseniz, Hayrunisanım'la barışmanız için bir fırsat olabilir.!
Ben olsam bu fırsatı kaçırmazdım.
Siz onun büyüğüsünüz. Ona deyin ki ''Hayrunisa birgün gel bana, elimi öp, özür dile ve barışmayı kabul edeyim.''
Valla ben çok merak ediyorum...Yaa siz niye küstünüz?
Kıskançlık desem değil. Sizin gibi yüce kişilik sahibi insanlar hiç birbirini kıskanır mı!
Güzellik desek o da değil. İkinizde çok güzel hanımlarsınız.
Yakından görmedim ama galiba boylu poslu, Allah'ın özeneriek yarattığı kimselersiniz.
Para pul desek, o da değil. İkinizin de parası var.
Giyim kuşam desek, ikiniz de çok hoş giyiniyorsunuz valla!..
Sıkmabaşlar dört dörtlük, altında topuklara kadar uzanan etekler muhteşem.
Çok ta yakışıyor.Tam Cumhuriyet kadını gibisiniz..!
Kocalarınızın durumu desek, ikisi de rüyalarında göremeyecekleri kadar yükselmiş.
Biri Çankaya'da, öbürü hükümetin başında.
Bayan Hayrunisa istediği kadar ''Benim kocam devlet protokolünde Emine'nin kocasından önce geliyor, oh olsun'' desin, siz boşverin.
Yarın gece sizi Çankaya'da milletçe bekliyoruz, oracıkta Hayrunisa ile barışmanızı diliyoruz Eminanımcım.
Rastgele vatandaş Emin''
.......................................
BAYAN HAYRÜNİSA'YA MEKTUBUMDUR
''Siz nasılsınız Sayın Hayrünisanımcım, iyi misiniz?
İyi olmanızı dilerim.
Siz iyi olursanız biz de iyi oluruz valla! Hayrünisanımcım, yukarıda Bayan Emine'ye yazdığım mektubu okumuşsunuzdur.
Okumadıysanız, mutklaka okuyun! Sadece size yazdığımı okursanız eksik kalır.
Ben sizleri çok severim. Sizler Allah'ın bu ülkeye nasip ettiği çok değerli varlıklarsınız.
Hele geçen gün Çankaya'da Alman Cumhurbaşkanı için tören düzenlediğinizde Muhafız Alayı'nı denetlediniz, kırmızı halının üzerinde yürüdünüz ya, görünce zevkten dört köşe oldum.
İçimden ''ne günlere geldik'' dedim. Çok yakışmıştı.
Muhteşemdiniz.Tören kıtası işte böyle denetlenir! Ama tören kıtaları size az gelir. Siz orduları denetlemeye layıksınız.
Sayın Hanımefendi, yukarıda Eminanım'a da yazmıştım. Ben sizin barışmanızı istiyor ve bekliyorum.
Böyle küslük olmaz. Siz araya giren dedikoduculara,onların piyasaya sürdüğü fitne fesatlara hiç bakmayın. Barışın artık canım,ne var bunda.!
Eminanım beni kırmaz. Kendisinden özellikle rica ettim,''Lütfen yarın gece Çankaya'da olun, şeref verin. Kambersiz düğün olmaz'' dedim. Mutlaka gelecektir. Gelmezse ayıp eder...
Çünkü Mustafa Kemal Atatürk'ün makamı yarın gece Çankaya'da muhteşem, dört dörtlük gösterilere sahne olacak. Orada sıkmabaşların defilesi tarihte ilk kez izlenecek...
Sizlerin orada tam kadro boy göstermesi hem Türk Milletini mutlu edecek, hem de Atatürk'ün ruhu şad olacak.
O güzel türbanlar, sıkmabaşlar, pardösüler, insanlara cennetten bir köşe gibi görünecek.
Bu arada Eminanım'a dedim ki ''Çok değerli hanımefendi, Bayan Hayrünisa gelip elinizi öpsün, barışın'' Tahminim birgün beni kırmayacaksınız. Aman büyüklük sizde kalsın, öpüverin gitsin.
Dedikoduculara göre sizde demişsiniz ki ''Benim kocam onunkinden önde geliyor.
''Yine dedikoducuların yalancısıyım, Eminanım da bunu duyunca demiş ki ''Onunki protokolde önde ama devletin büyük yetkileri benim kocamda.
Benimki olmasa öbürü ne yapardı. Onu Çankaya'ya çıkaran da benim kocam.''
Yaa, böyle demiş.
Bırakın bu işleri artık canım! İkisi de gelmiş geleceği yere. Onlar gelmeyip de kim gelecekti. Biz gelecek değildik ya.
Ben sizin ikinize de eşit mesafede duruyorum. İkinizi de aynı ölçüde seviyorum .
Ama burada size özel olarak söyleyeyim, siz Eminanımdan daha genç ve güzelsiniz. Bana öyle geliyor ki, o biraz kaprisli. (Bu söylediklerim aramızda kalsın, Lütfen kimse duymasın, özellikle Eminanım hiç kimse duymasın, duyarsa yarın gece hiç gelmez.)
Ayrıca itiraf edeyim, gerek Abdullah Bey ve gerekse Tayyip Bey'den de çok memnunum.
Onlar, milletimizin başına Allah tarafından kondurulan devlet kuşlarıdır.
Sayın Hayrünisa,Eminanım yarın gece Çankaya'ya gelip önünüzden geçmezse, yazıklar olsun ona.
Bence yukarıdaki mektubumu okuduktan sonra mutlaka gelecektir.
Yaşça çok büyüğünüzdür. Önünüzden geçerken onun elini bir öpüverin, bu küslük artık bitsin.
Cumhuriyet Bayramını bırakın bir yana, Cumhuriyetin ilkeleri paspas gibi çiğnendi, ortalıkta sadece ismi kaldı.
Önemli olan Cumhuriyet falan değil, yarın sizin şöyle bir sarılıp öpüşmeniz, dedikoducu takımını çatlatmanız.
Haydi Eminanımcım, haydi Hayrünisanımcım, gösterin kendinizi.Barıştığınız takdirde borsa yükselir, enflasyon düşer, işsizlik azalır, AB'ye girme şansımız epeyce artar, Obama size kutlama mesajı gönderir.
İkinize de en içten saygılarımı, sevgilerimi sunarım. İkinize ve kocalarınıza daha nice büyük başarılar dilerim. Size her şey helal olsun, Laik Cumhuriyet sizin gibilere KURBAN olsun be..!
Amin,
Vatandaş Emin.''

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön