KANADA'DA BİR ANTALYALI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

KANADA'DA BİR ANTALYALI

Mesaj  Admin Bir Ptsi Mart 07, 2011 10:31 am

Sevgili Günlük

Very Happy 12 Ağustos. Kanada'daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onları karlarla kaplı halini gorebilmek için sabrımı zorluyorum.

Laughing 14 Ekim - Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir kaç geyik gördüm. Çok güzeidiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burası cennet olmalı. Burayı çok seviyorum...

Laughing 11 Kasım- Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Burayı seviyorum.

santa 2 Aralık - Dün gece kar yağdı. Heryerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece kalktım.Tıpkı karpostal gibi. Dışarı çıktık, merdivenlerdeki ve garajin önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım).
Kar temizleme makinası (belediye'nin) gelince, garajin önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Harika bir yer. Kanada'yı seviyorum .

Surprised 12 Aralık - Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinası ile garajin önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum.

Crying or Very sad 19 Aralık- Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesına Lanet olsun!

Rolling Eyes 22 Aralık- Bu beyaz boktan dün gece biraz daha yağdı. Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı ve belim ağrımaya başladı. Kar temizleme makinasının ben garajin önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendiğini düşünüyorum pez....gin

Mad 25 Aralık - S....ttiğimin yılbaşısı. Yine yağdı . Eğer kar temizleme makinasini kullanan pez...i bir elime geçirirsem yemin ederim o p...u geberteceğim.
Yollardaki lanet buzları eritmek için neden daha fazla tuz kullanmadığını anlamıyorum.

Twisted Evil 27 Aralık - Allahın belası dün gece yine yağdı. Kar temizleme makinasinin en son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için eve hapsoldum. Hiç bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi. 25cm karın kaç kürek edeceğini biliyor musun ?

Twisted Evil 28 Aralık- Kuşbeyinli spiker yanlmış. 83cm daha yağdı .Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme aracı kara saplandı ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim.

rendeer 4 Ocak- Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim ve yiyecek aldım.Dönüşte lanet geyiğin biri arabamın önüne atladı. Arabamda yaklaşık 3000 dolarlık hasar var. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım. Lanet yaratıklar her yerde varlar. Umarım avcılar hepsinin kökünü kurutur.

affraid 3 Mayıs - Arabayı şehirde bir tamirciye götürdüm.Yollara dökülen baş belası tuzlar yüzünden arabamın kaportası çürümüş.

sunny 10 Mayıs -Türkiye'ye kesin dönüş yaptım ve Antalya'ya bir daha ayrılmamak üzere yerleştim..

Fotğraf: G.Onay

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

KIŞ ÇOK SOĞUK GEÇMEK

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mart 16, 2011 5:51 am

Beyaz göçmen Kanada'nın uçsuz bucaksız ormanlarında bir kulübe yapmış, kışa hazırlanıyordu. Bir gün odun keserken yanından bir Kızılderili geçti.
"Hey Kızılderili", diye seslendi, "Bu kış nasıl olacak?"
"Soğuk!" dedi Kızılderili ve yoluna devam etti.
Yerlilerin doğa bilgisine büyük güven duyan göçmen epey endişelendi ve her ihtimale karşı daha fazla odun kesti.
Akşam Kızılderili tekrar geçerken, "Hey arkadaş," diye bir kez daha seslendi. "Kış gerçekten çok mu soğuk geçecek?"
"Çok hem de çok soğuk," dedi Kızılderili ve yoluna devam etti.
Göçmen fena halde korkmuştu. Çılgınlar gibi odun kesip istifledi. Ertesi sabah Kızılderili seslendi:
"Bu kış, insan oğlunun hiç yaşamadığı kadar soğuk olmak!"
Bütün gece odun durmadan odun kesip bitkin düşen göçmen, "Nereden biliyorsun?" diye sordu.
Kızılderili cevap verdi:
"Eski bir Kızılderili sözu var. Beyaz adam çok odun kesmek, kış çok çok soğuk geçmek"

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön