''Türkler sopa zoruyla Müslüman oldu''

Aşağa gitmek

''Türkler sopa zoruyla Müslüman oldu''

Mesaj  NICLENO Bir Salı Nis. 22, 2008 11:20 pm

''Türkler sopa zoruyla Müslüman oldu''
İsmet Özel'in "Müslüman olmayan Türk olmaz" çıkışı tartışılmaya devam ediyor. Ünlü tarihçi gazeteci-yazar Murat Bardakçı ve şair İsmet Özel canlı yayında tartıştı

HABERTÜRK'te Parantez programında karşı karşıya gelen iki isim arasında oldukça sert bir tartışma yaşandı. İşte Bardakçı'nın "Şairin iyisi fikri alanda sapıtır" demesiyle daha da alevlenen canlı yayındaki o tartışma..

İsmet Özel: "Kafirle çatışmaya kalkan müslümana Türk denir. Sözünün arkasında duruyorum. Dünyada milliyetçilikle dinini birleştiren tek unsur var o da Türk. Hıristiyan Arap olur ama hıristiyan Türk olmaz. Türkler'in müslüman olması diye bir şey yok. Ural-Altay arasında bulunan bozkır ahalisinin müslümanlıkla tanışması sonucunda seçilmiştir"

Murat Bardakçı: "Nasıl tanışıyor? Sopa zoruyla mı? Oradaki Türk komutanların canına okunmuştur. Onbinlerce kelleleri mızrakların üzerine dikilmişti."karşılığını verdi.

İsmet Özel: "Türkleri müslümanlıktan soğutmak için uydurulmuş yalanlardır. "

Bardakçı: "Bunları Araplar kendi tarihlerinde yazıyor, yapmayın... Kavimler Göçü büyük palavradır. Türklerin müslüman olması sopa zoruyladır. Türkler kılıç zoruyla Müslüman oldu. Emeviler canımıza öyle bir okudu ki.. Hangi Türkler koşa koşa müslüman oldu? "

Özel: "Türkler koşa koşa müslüman olmadı çünkü Türk Türkiye'de doğdu, Türkiye'de müslüman oldu."

Bardakçı: "Biz tarihe sadece bizim tarihimizden bakarız. Bunlar içinde çok büyük palavralar vardır."
avatar
NICLENO

Mesaj Sayısı : 179
Kayıt tarihi : 07/02/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Arap Hegemonyası

Mesaj  Admin Bir Salı Nis. 22, 2008 11:33 pm

Türkler, Arapların dinini kabul etmeden önce de büyük bir milletti.Arap dinini kabul ettikten sonra bu din ne Arapların ne de aynı dinde olan Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin birleşip bir millet olmalarını sağlamadı.Bilakis Türk Milleti'nin milli bağlarını gevşetti.Milli duygularını, milli heyecanını uyuşturdu.Bu da çok doğaldı.Çünkü Muhammed'in kurduğu dinin amacı , bütün milliyetlerin üstünde bir Arap milliyetçiliği siyasetine sürüklemekti.Bu arap fikri ''ümmet'' kelimesiyle ifade edildi.Kaynak: Prof.Dr.Afet İnan Medeni Bilgiler ve Mustafa Kemal Atatürk'ün el yazıları TTK.ANKARA 1988

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5191
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.onlinegoo.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz